Rádce při výběru krbových kamen

Posadit se po náročném dni, relaxovat a koukat do otevřeného ohně – to je klasika, která nikdy neomrzí. Nemůžeme se proto divit, že zájem o krbová kamna i do moderních interiérů nezastavitelně vzrůstá. Při výběru nových krbových kamen je třeba hledět nejen na vizuální, ale i praktickou stránku. Krbová kamna celý interiér příjemně zútulní a dodají mu teplo domova – jak si tedy vybrat ta pravá?

Před nákupem krbových kamen byste měli znát nejen velikost vytápěného prostoru, ale i tah komínu a průměr kouřovodu. V další řadě je potřeba hledět i na topné materiály a možnosti jejich skladování. Vzhled krbových kamen je jistě důležitý, ale s ohledem na funkčnost a užitnou hodnotu krbových kamen, je až na "druhém" místě.

Důležitým faktorem u krbových kamen je jejich výkon. Špatně zvolený výkon vám bude scházet, budete se tuto skutečnost snažit dohnat tím, že kamna přehřejete, což může vést až k jejich poškození. V opačném případě, tedy pokud koupíte kamna s vyšším výkonem, než potřebujete, budete kamna v průběhu topení utlumovat, což povede ke špatnému spalování a usazování nečistot na skle dvířek. Můžeme vycházet z toho, že potřebujete cca 1 kW výkonu na vytopení 20 mstarého domu a 40 mnovostavby. Rozdíl je dán především v tepelné izolaci objektu, která je u starších domů výrazně horší než u novostaveb.

Při výběru správného výkonu krbových kamen vám rádi poradíme.

Zpět do obchodu