Rádce při výběru krbových kamen

Posadit se po náročném dni, relaxovat a koukat do otevřeného ohně – to je klasika, která nikdy neomrzí. Nemůžeme se proto divit, že zájem o krbová kamna i do moderních interiérů nezastavitelně vzrůstá. Při výběru nových krbových kamen je třeba hledět nejen na vizuální, ale i praktickou stránku. Krbová kamna celý interiér příjemně zútulní a dodají mu teplo domova – jak si tedy vybrat ta pravá?

Před nákupem krbových kamen byste měli znát nejen velikost vytápěného prostoru, ale i tah komínu a průměr kouřovodu. V další řadě je potřeba hledět i na topné materiály a možnosti jejich skladování. Vzhled krbových kamen je jistě důležitý, ale s ohledem na funkčnost a užitnou hodnotu krbových kamen, je až na "druhém" místě.

Důležitým faktorem u krbových kamen je jejich výkon. Špatně zvolený výkon vám bude scházet, budete se tuto skutečnost snažit dohnat tím, že kamna přehřejete, což může vést až k jejich poškození. V opačném případě, tedy pokud koupíte kamna s vyšším výkonem, než potřebujete, budete kamna v průběhu topení utlumovat, což povede ke špatnému spalování a usazování nečistot na skle dvířek. Můžeme vycházet z toho, že potřebujete cca 1 kW výkonu na vytopení 20 mstarého domu a 40 mnovostavby. Rozdíl je dán především v tepelné izolaci objektu, která je u starších domů výrazně horší než u novostaveb.

Při výběru správného výkonu krbových kamen vám rádi poradíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení