Novinky

Pizza pece Fontana Forni

Grilovací sezóna se pomalu, ale jistě rozbíhá a to je ideální čas, podívat se blíže na novinku v našem sortimentu - produkty italského výrobce Fontana Forni.

Primárně se společnost Fontana Forni zabývá výrobou pizza pecí... sortiment tvoří pece na dřevo, pece na plyn a je možná i kombinace obojího tzv. kombinované vaření.

V nabídce naleznete malé pece pro přípravu pokrmů pro 2 strávníky, až po velké pece, které jsou schopné připravit pokrmy současně až pro 8 strávníků!

Pizza pece jsou nejen skvělým pomocníkem při letním vaření, pečení a grilování... ale zároveň budou díky svému provedení perfektně vypadat na Vaší zahradě nebo terase, o čem svědčí i ocenění získané pro pec Piero v soutěži Good Design Award.

Začátkem února získala rodinná firma Fontana Forni ocenění na poli designu se svou pizza pecí Piero. V soutěži Good Design Award se nehodnotil pouze vzhled, ale porotci brali v potaz jak estetiku, tak funkčnost. Hlavními benefity Piera je totiž jeho kompaktnost a možnost kombinování dřeva a plynu k topení, což z něj dělá nenahraditelného pomocníka ke každodennímu vaření.

Inspirací pro vytvoření Piera byly tradiční pizza pece, které využívaly dřeva jako paliva. Aby se však pizza pec hodila do dnešní doby, Fontana Forni jí vdechla mladistvý a ikonický vzhled společně s možností topení plynem.

Piero sází na elegantní design a svoji funkčnost také opírá o možnost duálního provedení – s nebo bez koleček. 4 masivní nohy vyrobeny z oceli se staly poznávacím znakem Piera. Ostatní části jsou vyrobeny z odlehčených materiálů, díky čemuž se stal Piero oprávněně vítězem soutěže. Současně byl kladen důraz na ovládací prvky této pizza pece, aby si zachovaly jak funkčnost, tak moderní vzhled.

 

 

Skantherm ELEMENTS - sestavte si originální krbová kamna

Skantherm Elements představují patentovanou modulární sestavu krbových kamen a volitelných přídavných elementů. V tomto případě jde o velmi moderní krbová kamna s širokou škálou kombinací jednotlivých modulů a topenišť.

Je libo čelní, rohové, kulaté, průhledové prosklení..? Vše je možné :-) Doplněné o boxy v šířkách 40cm nebo 60cm vzniká originální kus Vašeho interiéru. Boxy mohou být volné, průhledové, s pevným čelem nebo se zásuvkou. Sestavu lze doplnit koženými poduškami, díky kterým vznikne pohodlné posezení.

Můžete volit orientaci rohu kamen, pozici pantů a samozřejmě výšku a celkovou velikost krbových kamen (dle počtu a velikosti přídavných elementů). Díky tomu je téměř každá sestava krbových kamen Elements jedinečná a originální. 

Systém Elements je modulární, takže kromě rohových kamen jsou k dispozici krbová kamna kulatá, velká moderní krbová kamna a malá krbová kamna. 

Doplněním termokamenů Skantherm, získáte další přidanou hodnotu ve formě sálání tepla z kamen i dlouho po vyhasnutí plamene.

http://www.toptevkamnech.cz/krbova-kamna-skantherm-elements/

Proč mít automatickou regulaci hoření?

Automatická regulace hoření zajišťuje optimální průběh hoření v topeništi krbu nebo kamen. Zařízení reguluje přívod vzduchu do topeniště v závislosti na teplotě spalin. Tímto zajistíme maximální využití energie z paliva a současně neuniká přebytečná energie do komínu.

Bez automatické regulace hoření

Výrobci krbových kamen doporučují během hoření ručně ovládat regulační klapkou množství vzduchu do topeniště – při zatápění plně otevřít, během hoření klapku postupně uzavírat a při dosažení žárového procesu klapku uzavřít. Problém tohoto návodu je evidentní – ne vždy je uživatel u topeniště v době, kdy je potřeba posunout klapkou.

S automatickou regulací hoření

Automatická regulace hoření plně přebírá požadavek a doporučení výrobců topenišť. Software regulace vyhodnocuje průběh hoření a přesně v optimální době dochází k regulaci množství vzduchu do topeniště. Tento proces zajišťuje nejen ekologický, ale i ekonomický provoz. Oheň déle hoří, je docílena vyšší účinnost hoření a vytápění a navíc přebytečná žárová energie neodchází do exteriéru.

Výhody použití automatické regulace hoření

 • prodlužuje proces hoření a interval přikládání
 • snižuje spotřebu paliva o 30 % a více
 • zabraňuje přetopení topného systému
 • zvyšuje účinnost hoření topného systému
 • zlepšuje tepelnou pohodu
 • zvyšuje bezpečnost topení
 • prodlužuje životnost topného systému
 • ovládá další externí komponenty (dle typu regulace)
 • signalizuje potřebu dalšího přiložení paliva

http://www.toptevkamnech.cz/znacka/timpex/

Proč topit suchým dřevem?

Čerstvě vytěžené dřevo má vlhkost kolem 50 %. Čím sušší je dřevo, tím vyšší má výhřevnost. Zkrátka spalováním suchého dřeva lze dosáhnout většího tepla. Vlhkost dřeva neklesne na 20 % dříve než za rok od vytěžení, přičemž dřevo musí být vhodně uskladněné, ideálně na větraném místě.

Topením suchým dřevem dosáhnete perfektního hoření v topeništi, čistého skla krbových kamen a kvalitním spalováním také méně usazenin ve spalinové cestě a v komíně.

 

Tvrdé dřevo

 • Bříza: Bříza je typická tím, že její kůra hoří dobře i mokrá. Ovšem březové dřevo jinak rychle podléhá ve vlhku zkáze. Žádané je pro svou vysokou výhřevnost a též proto, že při hoření nepraská. Dobře přitom proschne již za jeden rok, čili letos na podzim vytěžené březové dřevo nás bude hřát již příští sezónu. 
 • Dub: Dubové dřevo hoří velmi pomalu a má vynikající výhřevnost. Ovšem na rozdíl od břízy schne déle jak 2 roky. Při hoření taktéž nepraská, což je typický znak všech tvrdých, ale i měkkých dřev listnáčů. 
 • Buk: Bukové dřevo je právem považováno za krále mezi dřevěnými palivy. Není sice tak tvrdé jako dřevo dubové, ale stejně tak hoří pomalu a má vysokou výhřevnost. Je naprosto ideálním palivem pro krby. Ovšem pozor - bukové dřevo brzy podléhá hnilobě a schnout by mělo 2 roky. 
 • Habr: Habrové dřevo se sice pyšní nejvyšší výhřevností, ovšem za velmi vysokou pořizovací cenu. I habrové dřevo schne 2 roky.
 • Ořech: I ořechové dřevo je velice drahé, proto se jej nevyplatí kupovat za účelem vytápění. O to úžasnější využití však má staré ořechové dřevo v oboru truhlářském. Desítky let správně uskladněné vytvoří tak nádhernou kresbu, že oči přechází. Masivní nábytek či schodiště z něj jsou prostě zcela ojedinělé. A pozor, pokud byste přece jen chtěli nějaké to ořechové polínko hodit do kamen či kotle, je třeba vědět, že musí schnout až 4 roky.

Měkké dřevo

 • Smrk: Smrkové dřevo patří k nejrozšířenějším palivům, ovšem za cenu velmi rychlého hoření a praskání při hoření, přičemž vystřelují žhavé jiskry. Obzvláště pro otevřené krby je proto smrk zcela nevhodný - mohl by způsobit požár. Dobře se z něj vyrábí třísky na zátop a to je asi tak jediná zásadní výhoda smrkového dřeva. Jinak si z něj raději udělejte oheň na zahradě pro sezónní posezení. Smrkové dřevo schne 1 rok. 
 • Borovice: Toto velice sukovaté dřevo s vysokým obsahem pryskyřic praská při hoření ještě více než dřevo smrkové. Je přitom velmi křehké a pro vysoký obsah mízy nejde o vhodné palivo. Sice dobře hoří, ale tvoří se velké množství mastných sazí, které zanášejí komín. I borové dřevo schne 1 rok. 
 • Modřín: Modřínové dřevo je křehké a též silně sukovité. Uvolňuje o něco více sazí než smrk a o něco méně než borovice. Též schne 1 rok. Co dodat - když není zbytí, smíříme se i s modřínem, borovicí či smrkem, ale o ideální vyhledávané palivo nejde.
 • Topol: Topolové dřevo je měkké, rychle schne, velice dobře se štípe, ovšem velice rychle též hoří a má malou výhřevnost. Na druhou stranu jde o ideální materiál na roztápění, pokud nechceme, aby nám před otevřený krb vyletovaly praskající uhlíky. I topolové dřevo schne 1 rok, jako všechna měkká či měkčí dřeva.
 • Lípa: O lípě můžeme říci to samé, co o topolu. Ovšem na druhou stranu jde o ideální řezbářský materiál a materiál, který se používá při výrobě některých hudebních nástrojů. I lipové dřevo schne jeden rok.
Rádce při výběru krbových kamen

Posadit se po náročném dni, relaxovat a koukat do otevřeného ohně – to je klasika, která nikdy neomrzí. Nemůžeme se proto divit, že zájem o krbová kamna i do moderních interiérů nezastavitelně vzrůstá. Při výběru nových krbových kamen je třeba hledět nejen na vizuální, ale i praktickou stránku. Krbová kamna celý interiér příjemně zútulní a dodají mu teplo domova – jak si tedy vybrat ta pravá?

Před nákupem krbových kamen byste měli znát nejen velikost vytápěného prostoru, ale i tah komínu a průměr kouřovodu. V další řadě je potřeba hledět i na topné materiály a možnosti jejich skladování. Vzhled krbových kamen je jistě důležitý, ale s ohledem na funkčnost a užitnou hodnotu krbových kamen, je až na "druhém" místě.

Důležitým faktorem u krbových kamen je jejich výkon. Špatně zvolený výkon vám bude scházet, budete se tuto skutečnost snažit dohnat tím, že kamna přehřejete, což může vést až k jejich poškození. V opačném případě, tedy pokud koupíte kamna s vyšším výkonem, než potřebujete, budete kamna v průběhu topení utlumovat, což povede ke špatnému spalování a usazování nečistot na skle dvířek. Můžeme vycházet z toho, že potřebujete cca 1 kW výkonu na vytopení 20 mstarého domu a 40 mnovostavby. Rozdíl je dán především v tepelné izolaci objektu, která je u starších domů výrazně horší než u novostaveb.

Při výběru správného výkonu krbových kamen vám rádi poradíme.

5 položek celkem
Zpět do obchodu